Mersin Etiyopya Fahri Konsolosluğu

Etiyopya Mersin Fahri Konsolosluğu, Mersin ve çevre illerde ikamet eden Etiyopya vatandaşlarına konsultasyon hizmeti sunmakta, vize başvurusunda bulunacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına rehberlik etmektedir. Mersin Fahri Konsolosluğu vize başvurularını kabul etmemektedir.  Sayfamızda bulunan iletişim bilgileri Etiyopya Büyükelçiliğinin web sitesi referans alınarak hazırlanmıştır. Herhangi bir yanlışlık bulunması halinde sayfa yöneticilerimizi help@eagvs.com adresinden bilgilendirmenizi rica ederiz.

Etiyopya Mersin Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Adres: İsmet İnönü Bulvarı Kültür mah. Altınanahtarlar D blok kat 5 no.15 Mersin

Telefon

02124226670

Fax

0324 231 36 91

E-mail:

belbeyli@superonline.com

Bay Bülent Elbeyli /Fahri Konsolos

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 9.00 – 17.00

Etiyopya Vize İşlemleri Mersin

Etiyopya Cumhuriyeti Mersin Fahri Konsolosluğu üzerinden Etiyopya vize işlemleri ve diğer resmi evrak işlemleri gerçekleştirilememektedir. Etiyopya için vize başvuruları ve konsolosluk işlemleri elçilik tarafından yürütülmektedir.

Vize başvuru sahipleri, işlemlerini şahsen Etiyopya Büyükelçiliğinden randevu alarak tamamlayabilirler. İşlemlerini şahsen yürütmek isteyen başvuru sahipleri Etiyopya Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü’nü arayarak detaylı bilgi alabilirler. Mersin’den işlemlerini tamamlamak ve evraklarının başvurudan önce kontrol edilmesini talep eden başvuru sahipleri, Etiyopya vize başvurularını kabul eden vize başvuru servisleri aracılığıyla işlemlerini tamamlayabilirler. Bu durumda evraklarını ilgili birime kargo ile göndermeleri yeterli olacaktır. Büyükelçilik eksik ve hatalı iletilen başvuru dosyalarını işleme almamaktadır.

Etiyopya kısa süreli vize başvuruları genel olarak 4-7 iş günü içerisinde neticelenmektedir. Büyükelçiliğin resmi tatil günlerine denk gelen başvurularda bu süre uzayabilmektedir. Türkiye’den başvuru yapan yabancı vatandaşların işlemleri daha uzun sürede sonuçlanabilmektedir.