Etiyopya Tekirdağ Fahri Konsolosluğu

Etiyopya Cumhuriyeti Tekirdağ Fahri Konsolosluğu, Tekirdağ ve çevre bölgelerde yaşayan Etiyopya uyruklu vatandaşlara konsultasyon hizmeti sunmakta, Etiyopya vize başvurusunda bulunacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına rehberlik etmektedir. Tekirdağ Fahri Konsolosluğu vize başvurularını değerlendirme yetkisine haiz değildir.  Etiyopya Tekirdağ Konsolosu İstanbul’dan hizmet vermektedir. Sayfamızda bulunan iletişim bilgileri Etiyopya Büyükelçiliğinin web sitesi referans alınarak hazırlanmıştır. Herhangi bir yanlışlık bulunması halinde sayfa yöneticilerimizi help@eagvs.com adresinden bilgilendirmenizi rica ederiz.

Etiyopya Tekirdağ Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Adres:

Cihangir mah.Kargaci Sok no5 Avcılar/İstanbul

Telefon:

02124226670

Fax

02124228584

E-mail:

emelguneser@else.com.tr

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 9.00 – 17.00

Bay Seyfettin Koçak / Fahri Konsolos

Etiyopya Vize İşlemleri Tekirdağ

Etiyopya Tekirdağ Fahri Konsolosluğu üzerinden vize başvuruları ve pasaport çıkartma, yenileme gibi konsolosluk işlemleri gerçekleştirilememektedir. Vize başvuruları ve konsolosluk işlemleri Etiyopya Konsolosluğu Ankara tarafından yürütülmektedir.

Vize başvuru sahipleri, işlemlerini şahsen Etiyopya Büyükelçiliğinden randevu alarak tamamlayabilirler. İşlemlerini şahsen yürütmek isteyen başvuru sahipleri Etiyopya Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü’nü arayarak detaylı bilgi alabilirler. Tekirdağ’dan işlemlerini tamamlamak ve evraklarının başvurudan önce kontrol edilmesini isteyen başvuru sahipleri, Etiyopya vize başvurularını kabul eden vize başvuru servisleri aracılığıyla tamamlayabilirler. Büyükelçilik eksik ve hatalı iletilen başvuru dosyalarını işleme almamaktadır.

Etiyopya için turistik veya ticari vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Ticari ve turistik vize başvuruları ortalama olarak 4-7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Elçiliğin resmi tatil günlerine denk gelen başvurularda bu süre uzayabilmektedir. Türkiye oturum izni sahibi üçüncü ülke vatandaşlarının yaptığı vize başvuruları da incelemelerden dolayı daha uzun sürede neticelenebilmektedir.