Etiyopya Başkonsolosluğu

Değerli Ziyaretçilerimiz Dikkat;

Etiyopya Başkonsolosluğu İstanbul Konsolosluk işlemleri için hizmet vermeye başlamıştır. Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti için Başkonsolosluktan vize alacak kişiler Etiyopya vize başvurularını İstanbul merkezli olarak gerçekleştirilebilmektedirler.

Etiyopya vize başvurularınızı, evraklarınızı ikamet ettiğiniz ilden Euroasia GVS İstanbul merkez ofisimize ulaştırmanız halinde, konsolosluk ofisinde şahsen bulunmanıza gerek kalmaksızın gerçekleştirmekteyiz. 

Sizlere faydalı bilgi sağlamak amacıyla hazırladığımız sayfamızda Etiyopya Konsolosluğu İstanbul iletişim bilgileri, adresi, ulaşım haritası, vize başvuru kabul saatleri, pasaport teslim saatleri bilgisine ulaşabilirsiniz. 

Etyiopya Vize İşlemleri

  • Etiyopya Yatırımcı Vizesi (I-V) için, Etiyopya Başkonsolosluğunun Ticari ve Tanıtım Departmanı birimine başvuru yapılmalıdır.
  • Etiyopya ticari vize/iş gezisi vizesi başvuruları ilk olarak Etiyopya Göçmenlik Bürosu'na yapılmalı, başvuru kabulü durumunda başvuru Etiyopya Başkonsolosluğuna iletilmelidir.
  • Etiyopya Başkonsolosluğu İstanbul eksik evrakla yapılan başvurularda pasaportunuz işleme alınmadan iade etmektedir.
  • Etiyopya Başkonsolosluğu’na yapılacak ticari vize başvuruları Göçmenlik Bürosu onayı olmadan işleme alınmamaktadır. Etiyopya ticari ve turist vizesi hakkında detaylı bilgiler ve evrak listeleri için sol panelde yer alan sayfaları ziyaret edebilirsiniz.  

Etiyopya Konsolosluğu Vize Başvuru Saatleri

Etiyopya Vize başvurularını hafta içi her gün saat 09:00-12:00 arası kabul edilmektedir. Etiyopya vize başvurularında pasaportlar teslim edildiği günden itibaren 2 iş günü sonra saat 12:00'ye kadar konsolosluk vize ofisinden teslim alınabilmektedir. 

Etiyopya Başkonsolosluğu İletişim ve Ulaşım Bilgileri

Adres: Bağlar Mahallesi, Yavuz Sultan Selim Caddesi, No:15, Kat: 2, Canel Plaza, Güneşli – Bağcılar / İSTANBUL 
Tel: +90 212 790 11 50/6       Ext: 111
Fax : +90 212 790 11 54
E-mail: consulategeneralethiopia@gmail.com
Konsolosluk işlemleri: consulategeneralethiopia@gmail.com/ icgo2017july@gmail.com adresleri aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Etiyopya Konsolosluğuna Nasıl Gidilir?