Başvuru Bölgeleri


Etiyopya vizesi başvuru bölgeleri

 

Etiyopya kapı vize uygulaması bulunmamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye yapacakları seyahatlerden önce vize işlemlerine tamamlamalıdırlar.

Etiyopya vizesi başvurularında bölge ayrımı ve şahsen başvuruda bulunma zorunluluğu yoktur. Bu nedenle vize başvurunuzu Euroasia GVS aracılığıyla, ikamet ettiğiniz ilden evraklarınızı yollayarak tamamlayabilirsiniz.

Destek hattımıza bağlanarak veya mail adresimiz (help@eagvs.com) üzerinden vize bilgi talebinizi iletebilirsiniz. Bilgi talebinizin Afrika departman yetkilimiz size şahsi durumunuza uygun olarak hazırlamanız gereken evrak listesini ve Etiyopya vizesi başvurusu ücret bilgisini iletecektir. Vize başvuru evraklarını Etiyopya turistik vize ve Etiyopya ticari vize başlıklarının altında görüntüleyebilirsiniz.  Etiyopya vizesi 1,3, 6 aylık ve 1 yıllık olarak onaylanabilmektedir. İlk kez Etiyopya vizesi alacaklara ilk başvuruda genellikle 1 aylık vize çıkmaktadır.  Etiyopya vize geçerlilikleri elçilikten işlemden çıkar çıkmaz başlamaktadır.

Etiyopya Vize başvurularınız için; 
İstanbul ve çevre illerde ikamet ediyorsanız,
 
Ankara ve çevre illerde ikamet ediyorsanız,
 
İzmir ve çevre illerde ikamet ediyorsanız,
 
Edirne ve çevre illerde ikamet ediyorsanız,
 
Antalya ve çevre illerde ikamet ediyorsanız,
 
Bursa ve çevre illerde ikamet ediyorsanız,
 
Gaziantep ve çevre illerde ikamet ediyorsanız,

bulunduğunuz ilden evraklarınızı ofisimize şahsen gelerek teslim edebilirsiniz. 

Etiyopya Vizesi Başvurusu Nereden Yapılır?

Etiyopya vizesi başvurusu Türkiye'nin her ilinden yapılır. İkamet ettiğiniz ilden başvuru evraklarınızı size en yakın ofisimize iletmeniz halinde işlemlerinizi başlatmaktayız. Başvuruda şahsen bulunma zorunluluğu yoktur, evraklarınızı kargo ile göndermeniz yeterlidir. Aşağıda ofislerimizin bulunduğu iller bulunmaktadır. Aşağıdaki illerde ikamet ediyorsanız evraklarınızı ofisimizi ziyaret ederek elden de teslim edebilirsiniz. 

Etiyopya Vizesi İstanbul

Etiyopya vizesine İstanbul’dan başvuruda bulunmak için yetkilimizin tarafınıza ileteceği evrak listesinde bulunan evrakları eksiksiz ve belirtilen formatlara uygun şekilde hazırlayarak İstanbul merkez ofisimize ulaştırmanız yeterli olacaktır.  Türkiye’nin hangi bölgesinde ikamet ederseniz edin, evraklarınızı kargo ile göndermeniz işlemlerinizi başlatmamız için yeterli olacaktır.  Etiyopya vize başvurunuzdan önce sayfamızı dikkatle incelemenizi tavsiye ederiz.

Etiyopya Vizesi Ankara

Etiyopya vizesine Ankara’dan başvuruda bulunmak için Afrika departman yetkilimizin tarafınıza ileteceği evrak listesinde bulunan evrakları, eksiksiz hazırlayarak Ankara ofisimize ulaştırmanız halinde işlemlerinizi başlatmaktayız. Ankara ve çevre illerde ikamet ediyorsanız evraklarınızı yukarıda belirtilen adresimizi ziyaret ederek teslim edebileceğiniz gibi kargo ile de gönderebilirsiniz.

Etiyopya Vizesi İzmir

Etiyopya vizesine İzmir’den başvuru yapmak için yetkilimiz tarafından mail olarak iletilecek evrak listesinde bulunan evrakları eksiksiz olarak hazırlayarak İstanbul merkez ofisimize veya Ankara ofisimize ulaştırmanız halinde işlemlerinizi başlatmaktayız. Tüm Türkiye’den yapılan vize başvurularını değerlendirme yetkisi yalnızca Etiyopya Büyükelçiliğine aittir. Ancak başvuruda Etiyopya Büyükelçiliğinde pasaport sahibinin şahsen bulunma zorunluluğu yoktur. Bu nedenle  

Etiyopya Vizesi Edirne

Etiyopya vizesine Edirne’den başvuru yapmak için yetkilimiz tarafından mail olarak iletilecek evrak listesinde bulunan evrakları eksiksiz ve belirtilen formata uygun olarak hazırlayarak Edirne ofisimize veya İstanbul ofisimize kargo ile ulaştırmanız halinde işlemlerinizi başlatmaktayız. Vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi yalnızca Etiyopya Büyükelçiliğine aittir.  Evraklarınızı Edirne ofisimize veya İstanbul ofisimize ulaştırmanız halinde, kontrolünü sağlayarak, elçiliğe sizin adınıza başvuru yapmaktayız.

Etiyopya Vizesi Bursa

Etiyopya vizesine Bursa’dan başvuruda bulunmak için destek hattımıza bağlanarak veya mail (help@eagvs.com) adresimiz üzerinden bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Talebinizin ardından yetkilimiz mail adresinize şahsi durumunuza uygun olarak hazırlanmış evrak listesini ve Etiyopya vize ücret bilgisini iletecektir. Etiyopya vize başvurularında şahsen bulunma zorunluluğu yoktur. Büyükelçiliğin yetki alanı sınırlaması olmadığı için tüm Türkiye’den yapılan vize başvurularını kabul etmekte ve değerlendirmektedir. Bu nedenle Bursa’dan en yakın ofisimize ileteceğiniz evrakların kontrolünü yaparak, elçiliğe evraklarınızı sizin adınıza teslim etmekteyiz.

Etiyopya Vizesi Gaziantep

Etiyopya Büyükelçiliği, başvuru sahibinin şahsen yaptığı başvuruları kabul ettiği gibi başvuru sahibi adına yetkili seyahat acentelerinin yaptığı başvuruları da kabul etmektedir. Bu nedenle vize başvuru merkezinde şahsen bulunma zorunluluğu yoktur. İkamet ettiğiniz ilden talep edilen evrakları eksiksiz hazırlayarak ofisimize iletmeniz halinde işlemlerinizi başlatmaktayız. Destek hattımıza bağlanarak yetkilimizden güncel evrak listesini ve vize ücret bilgisini içerir e-mail talep edebilir, tarafınıza iletilecek mailde yer alan evrakları belirtilen açıklamaları dikkate alarak hazırlayabilirsiniz.

Değerli ziyaretçimiz, Etiyopya vize işlemlerinize başlamadan önce sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Web sayfamız vize başvuru sahiplerine faydalı bilgi sağlamak için oluşturulmuştur. Etiyopya vize çeşitleri, gerekli evraklar, ticari vize başvurularında davetiye formatı, başvuru formu, sonuçlanma süresi hakkında detaylı bilgilere sayfamızdaki ilgili başlıklar altında yer verdik.  Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder, iyi yolculuklar dileriz.

Güncel bilgi ve randevu talebiniz için help@eagvs.com adresimize mail atabilirsiniz