Ankara Etiyopya Vizesi

etiyopya vize başvurusu ankara

etiyopya vizesiEtiyopya Vize Başvuru Merkezi / ANKARA

 

Açık Adres:           Kazım Özalp Mah. Kuleli Sok. No: 89/6 GOP / ANKARA
Telefon:                  +90 (312) 963 30 23 
E-Posta:                 help@eagvs.com

 

Etiyopya Vizesi Ankara

Etiyopya vizesine Ankara’dan başvuruda bulunmak için vize kategorileri altında yer alan evrakları eksiksiz olarak hazırlayarak Ankara ofisimize ulaştırmanız yeterli olacaktır. Tüm Türkiye’den vize başvuruları Ankara’da bulunan büyükelçilik üzerinden tamamlanmaktadır. Ankara ve çevre illerde ikamet ediyorsanız evraklarınızı Ankara ofisimizi ziyaret ederek teslim edebilir veya ofisimize kargo ile gönderebilirsiniz. Etiyopya vize işlemleri sürecinde pasaport sahibinin şahsen başvuru merkezinde bulunma zorunluluğu bulunmamaktadır. Bu nedenle evraklarınızı kargo ile de ulaştırabilirsiniz.

Etiyopya ticari vize başvurularında gerekli olan davetiye orijinal olarak sunulmalıdır. Etiyopya Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü mail ile gönderilen davetiyeleri kabul etmemektedir. İşlemlerinize başlamadan önce davetiyenizin formata uygunluğunun kontrol edilebilmesi için fotoğrafını çekerek veya taratarak help@eagvs.com adresimize gönderebilirsiniz. Davetiyenizin formata uygunluğu teyit edildiği takdirde, diğer evraklarınızın arasına ekleyerek, orijinalini ofisimize iletebilirsiniz. Ticari vize başvurularınızda sunacağınız davetiye, elçiliğin belirlediği formata uygun değilse yeniden temin etmeniz gerekecektir. Olası zaman kayıplarının önüne geçmek için ilk aşama olarak davetiyenizi taratarak veya fotoğrafını çekerek e-mail olarak yetkilimize iletmenizi tavsiye ederiz.

Turistik vize başvurularınıza evrakları eksiksiz olarak hazırlayarak ofisimize iletmeniz yeterli olacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder, iyi yolculuklar dileriz.

Etiyopya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

1) Afrika departman yetkilimizden seyahat amacınıza ve süresini göre değişen, güncel vize ücret bilgisini ve evrak listesini içerir bilgi e-mailini talep edin.

2) Turist vizeniz ve ticari vizeniz için gerekli evrakları, belirtilen açıklamaları gözeterek, eksiksiz olarak hazırlayın. Ticari vize başvurularınızda Etiyopya’da faaliyet gösteren şirketten temin ettiğiniz davetiyenizi ön kontrol amacıyla help@eagvs.com mail adresimize gönderin.

3) Davetiyeniz operasyon yetkilimiz tarafından onaylandığı takdirde davetiyenin orijinalini (ıslak imzalı, kaşeli) ve diğer evrakları ofisimize şahsen iletin veya kargo ile gönderin. Evraklarınızın teslim alındı bilgisini sizlerle paylaşacağız.

4) Evraklarınızın kontrolünü sağlayarak sizi bilgilendirmekte ve evraklarınızı elçilik konsolosluk birimine teslim etmekteyiz.

5) Vize başvurunuzun takibini yapmakta ve başvurunuz sonuçlandığında, işlemden çıkan pasaportunuzu konsolosluk ilgili biriminden teslim alarak, belirtmiş olduğunuz adresinize kargo ile göndermekteyiz.

Etiyopya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Etiyopya vize işlemleri sonuçlanma süresi ortalama 4-7 iş günüdür. Eksik evrak bulunan ve direktiflere uygun olarak hazırlanmamış elçilik tarafından işleme alınmamaktadır. Vize işlem sürecinin uzamaması için evraklarınızı direktifleri göz önünde bulundurarak hazırlamanızı tavsiye ederiz.

Güncel bilgi ve randevu talebiniz için help@eagvs.com adresimize mail atabilirsiniz.