Gaziantep +90 (342) 255 50 25

etiyopya vize başvurusu gaziantep

yunanistan vizesiEtiyopya Vize Başvuru Merkezi / GAZİANTEP


Telefon:                  +90 (342) 255 54 35
E-Posta:                  help@eagvs.com

 

 

Etiyopya vizesine Gaziantep’ten başvurmak için “turist vize” ve “ticari vize” sayfalarında yer alan açıklamaları dikkate alarak hazırlanması, ikamet ettiğiniz bölgeye en yakın ofisimize şahsen veya İstanbul merkez ofisimize kargo ile iletmeniz yeterli olacaktır.

Etiyopya vize başvurularında, pasaport sahibinin şahsen vize başvuru merkezinde bulunma zorunluluğu yoktur. Bu nedenle Gaziantep ve çevresinde ikamet eden başvuru sahiplerinin evraklarını eksiksiz olarak hazırlayarak ofisimize kargo ile göndermeleri yeterli olacaktır. Evrakların kontrol ettikten sonra başvuru sahibi adına işlemleri tamamlamaktayız.  İşlem sonuçlandığında pasaportu elçilikten teslim alarak beyan etmiş olduğunuz adresinize kargo ile göndermekteyiz.

Kısa süreli Etiyopya vizesinin değerlendirme süresi ortalama olarak 4-7 iş günüdür. Ancak Ankara dışından yapılan başvurularda kargoda yaşanan gecikmelerden dolayı 1-2 gün gecikme yaşanabilmektedir.

Etiyopya ticari vize başvurularında davetiyenin aslı ibraz edilmelidir. Etiyopya Büyükelçiliği mail veya fax ile gönderilen davetiyeleri kabul etmemektedir. Etiyopya ticari vize başvurularınızda ibraz edeceğiniz davetiye Etiyopya’da faaliyet gösteren şirketin antetli kağıdına, şirket yetkilisi tarafından, kaşeli olarak, ıslak imzalı olarak hazırlanmış olmalıdır. Davetiye, şirkete ait bilgileri ve başvuru sahibinin seyahat tarihlerini içermelidir.  

Etiyopya vize işlemlerinizde evraklarınızı eksiksiz olarak hazırlamalı ve ikamet ettiğiniz ile en yakın ofisimize iletmeniz gerekmektedir. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder, iyi yolculuklar dileriz.  

Etiyopya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

1) Destek hattımıza bağlanarak veya e-mail (help@eagvs.com) adresimiz üzerinden seyahat amacınıza ve seyahat sürenize göre değişen, güncel vize ücret bilgisini ve detaylı evrak listesini içerir bilgi e-mailini talep edin.

2) Turist vizeniz ve ticari vizeniz için gerekli evrakları, yönergeleri dikkate alarak, eksiksiz olarak hazırlayın.

3) Hazırladığınız evrakları ikamet ettiğiniz bölgeye en yakın ofisimizi ziyaret ederek teslim edin veya kargo ile gönderin.

4) Evraklarınızın teslim alındı bilgisini sizlerle paylaşmakta, evraklarınızın kontrol ederek sizi bilgilendirmekteyiz. Yönergelere uygun ve eksiksiz olarak hazırlanmış evrakları elçilik konsolosluk birimine teslim etmekteyiz.

5) Değerlendirme sürecinden sonra işlemden çıkan pasaportunuzu konsolosluk ilgili biriminden teslim alarak, belirtmiş olduğunuz ev veya iş adresinize göndermekteyiz.

Etiyopya Vizesi Sonuçlanma Süresi

Etiyopya vizesi sonuçlanma süresi 4-7 iş günüdür. Büyükelçiliğin talep ettiği formata uygun olarak hazırlanmamış başvuru dosyaları işleme alınmamaktadır. Eksik veya hatalı evraklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarının önüne geçmek için evraklarınızı eksiksiz ve yönergelere uygun olarak hazırlamanızı tavsiye ederiz.

Gaziantep’ten Etiyopya vizesi başvurunuz için güncel bilgi ve randevu talebinizi help@eagvs.com mail adresimize iletebilirsiniz.