Edirne Etiyopya Vizesi

etiyopya vize başvurusu edirne

etiyopya vizesiEtiyopya Vize Başvuru Merkezi / EDİRNE

 

Adres: Sarıcapaşa Mahallesi Kıyık Caddesi No:4 Bilgen Pasajı / Ofis No:35 Merkez - Edirne 
Telefon: +90 (850) 241 01 94
E-Posta: edirne@eagvs.com

 

Etiyopya vizesine Edirne’den başvurmak için “Etiyopya Ticari Vize” ve “Etiyopya Turist Vizesi” sayfalarının altında yer alan evrakları, eksiksiz ve yönergelere uygun olarak hazırlayarak, Edirne ofisimize şahsen veya İstanbul merkez ofisimize kargo ile ulaştırmanız yeterli olacaktır. Edirne ve çevre illerde ikamet ediyorsanız Euroasia Edirne vize servisini ziyaret edebilir, evraklarınızı teslim edebilirsiniz. Etiyopya için bütün başvurular Ankara Büyükelçiliğine yapılmaktadır. Evrakların kontrolü sağlanarak, büyükelçiliğe teslim edilmektedir. Bu nedenle Ankara dışından yapılan başvurularda 1-2 gün gecikme yaşanabilmektedir.

Etiyopya Büyükelçiliği, vize başvurularına bölgesel sınırlama ve başvuruda şahsen bulunma zorunluluğu getirmemiştir. Başvuru sahibinin şahsen başvuru merkezinde bulunması zorunlu değildir.  Bu nedenle işlemlerinizi ikamet ettiğiniz bölgeden vize servisimiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Başvurunuzu sizin adınıza gerçekleştirmemiz için başvuru evraklarınızı Edirne ofisimize şahsen teslim etmeniz veya İstanbul merkez ofisimize kargo ile göndermeniz yeterli olacaktır.

Pasaport sahibi adına başvuruyu tamamlamakta, işlem sonuçlandığında pasaportu elçilikten teslim alarak, belirtilen adrese göndermekteyiz. Etiyopya vizesi başvurularının değerlendirme süresi ortalama olarak 4-7 iş günüdür. Ankara dışından yapılan başvurularda kargoda yaşanan gecikmelerden dolayı 1-2 gün gecikme yaşanabilmektedir.

Etiyopya ticari vize başvurularında davetiye orijinal, ıslak imzalı olarak ibraz edilmelidir. Davetiye, Etiyopya’da faaliyet gösteren şirketin antetli kağıdına, şirket bilgilerini ve ticari etkinlik tarihlerini içermeli, kaşe ve imzalı olarak ibraz edilmelidir. Elçilik mail veya fax olarak gönderilmiş davetiyeleri kabul etmemektedir.

Etiyopya turistik vize başvurularınızda evraklarınızı eksiksiz olarak hazırlayarak, ikamet bölgenize en yakın vize servisimize iletmeniz yeterli olacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder, iyi yolculuklar dileriz.

Etiyopya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

1) Destek hattımıza bağlanarak veya e-mail  (help@eagvs.com) ile, seyahat amacınıza ve seyahat tarihlerinize göre değişen, güncel vize ücret bilgisini ve evrak listesini içeren bilgi e-maili talebinde bulunun.

2) Turist vizeniz ve ticari vizeniz için gerekli evrakları, belirtilen açıklamaları dikkate alarak, eksiksiz olarak hazırlayın. Ticari vize başvurularınızda Etiyopya’da faaliyet gösteren şirketten temin ettiğiniz davetiyenizi ön kontrol amacıyla help@eagvs.com mail adresimize iletin.

3) Davetiyeniz operasyon yetkilimiz tarafından onaylandığı takdirde davetiyenin aslını (ıslak imzalı, kaşeli) ve diğer evrakları ofisimize şahsen iletin veya kargo ile gönderin. Evraklarınızın teslim alındı bilgisini sizlerle paylaşacağız.

4) Evraklarınızın kontrolünü yaptıktan sonra yetkili birime teslim ederek başvurunuzu tamamlamaktayız.

5) Etiyopya vize başvurunuzu tamamladıktan sonra, sürecin takibini yapmakta ve başvurunuz neticelendiğinde, işlemden çıkan pasaportunuzu konsolosluk ilgili biriminden teslim alarak, belirtmiş olduğunuz adrese kargo ile göndermekteyiz.

Etiyopya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Etiyopya vize işlemleri ortalama olarak 4-7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Eksik evrak içeren ve yanlış hazırlanmış veya formata uygun olarak temin edilmemiş evrakları içeren başvuru dosyaları işleme alınmamaktadır. Eksik veya hatalı evraklardan dolayı yaşanan zaman kayıplarının önüne geçmek için evraklarınızı eksiksiz ve size ileteceğimiz e-maildeki yönergeleri dikkate alarak hazırlamanızı tavsiye ederiz.

Edirne’den Etiyopya vizesi başvurusu ile ilgili güncel bilgi ve randevu talebinizi help@eagvs.com adresimize iletebilirsiniz.