Bursa Etiyopya Vizesi

etiyopya vize başvusu bursa

yunanistan vizesiEtiyopya Vize Başvuru Merkezi / BURSA      
Telefon:              +90 (224) 322 01 51
E-Posta:                 bursa@eagvs.com
Adres  :                  Kükürtlü Mahallesi, Kükürtlü Caddesi No:3, Osmangazi/Bursa

Bursa ve Bursa çevresindeki illerde ikamet ediyorsanız, Etiyopya vizesi başvurunuz için “Etiyopya Ticari Vize” ve “Etiyopya Turist Vizesi” sayfalarının altında yer alan evrakları, eksiksiz olarak ve belirtilen açıklamaları dikkate alarak hazırladıktan sonra vize servisimize ulaştırmanız yeterli olacaktır. Bursa ve çevre illerde ikamet ediyorsanız evraklarınızı kargo ile İstanbul merkez ofisimize veya Ankara ofisimize ulaştırmanız yeterli olacaktır. Evraklarınız bize ulaştığında ilk olarak kontrolünü yapmaktayız.

Edirne ofisimize şahsen veya İstanbul merkez ofisimize kargo ile ulaştırmanız yeterli olacaktır. Edirne ve çevre illerde ikamet ediyorsanız Euroasia Edirne vize servisini ziyaret edebilir, evraklarınızı teslim edebilirsiniz. Etiyopya için bütün başvurular Ankara Büyükelçiliğine yapılmaktadır. Evrakların kontrolü sağlanarak, büyükelçiliğe teslim edilmektedir. Bu nedenle Ankara dışından yapılan başvurularda 1-2 gün gecikme yaşanabilmektedir.

Etiyopya Büyükelçiliği, vize başvurularına bölgesel sınırlama ve başvuruda şahsen bulunma zorunluluğu getirmemiştir. Başvuru sahibinin şahsen başvuru merkezinde bulunması zorunlu değildir.  Bu nedenle işlemlerinizi ikamet ettiğiniz bölgeden vize servisimiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Başvurunuzu sizin adınıza gerçekleştirmemiz için başvuru evraklarınızı Edirne ofisimize şahsen teslim etmeniz veya İstanbul merkez ofisimize kargo ile göndermeniz yeterli olacaktır.

Başvuru sahibi adına başvuruyu tamamlamakta, işlemleriniz sonuçlandığında pasaportunuzu büyükelçilikten teslim alarak, belirtmiş olduğunuz adresinize iletmekteyiz. Etiyopya vize işlemleri ortalama olarak 4-7 iş günü sürmektedir. Ankara dışından yapılan müracaatlarda, kargoda geçen süreden dolayı 1-2 gün gecikme yaşanabilmektedir. Etiyopya ticari vize başvurularınızda davetiyenin orijinali (kaşeli ve ıslak imzalı) talep edilmektedir. Etiyopya turist vizesi başvurularınızda, evraklarınızı eksiksiz hazırlayarak, İstanbul merkez ofisimize veya Ankara ofisimize iletmeniz yeterli olacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder, iyi yolculuklar dileriz.

Bursa'dan Etiyopya Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

1) İletişim numaralarımızdan veya e-mail  (bursa@eagvs.com) adresimiz üzerinden, seyahat amacınıza ve seyahat süresine göre değişen, güncel vize ücret bilgisini ve evrak listesini içeren bilgi e-maili talebinde bulunun.

2) Eksiksiz olarak hazırladığınız evrakları ikamet bölgenize en yakın vize servisine iletin.

3) Evraklarınızın teslim alındı bilgisini sizlerle paylaşacak, evraklarınızın kontrolünü sağlayacağız.

4) Evraklarınızın kontrolünü sağladıktan sonra yetkili birime teslim ederek başvurunuzu tamamlamaktayız.

5) Etiyopya vize başvurunuzu tamamladıktan sonra, tüm sürecin takibini yapmakta ve pasaportunuz işlemden çıktığında pasaportunuzu konsolosluktan teslim alarak, belirtmiş olduğunuz adrese göndermekteyiz.

Etiyopya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Etiyopya vize işlemlerinin ortalama sonuçlanma süresi 4-7 iş günüdür. Etiyopya Büyükelçiliğinin resmi tatil günlerine denk gelen başvurularda bu süre uzayabilmektedir. Türkiye’den başvuru yapan yabancı uyruklu vatandaşların başvurularının sonuçlanma süresi de uzayabilmektedir. Eksik ve hatalı evraklarla yapılan başvurularda, elçilik başvuruyu işleme almamakta evrakların yeniden temin edilmesini talep etmektedir. Bu gibi durumlarda yaşanan zaman kayıplarının önüne geçmek için evraklarınızı eksiksiz ve evrak açıklamalarını dikkate alarak hazırlamanızı tavsiye ederiz.

Eksik evrak içeren, yanlış hazırlanmış veya formata uygun olarak temin edilmemiş evrakları içeren başvuru dosyaları işleme alınmamaktadır. Eksik ve hatalı ileteceğiniz evraklar başvuru sürecinizin uzamasına ve yeniden evrak temin etmenize neden olacaktır.  Bu nedenle tarafınıza iletilecek e-mailde bulunan açıklamaları dikkate alarak evraklarınızı hazırlamanızı tavsiye ederiz.

Bursa’dan Etiyopya vizesi başvurusu ile ilgili güncel bilgi ve randevu talebinizi bursa@eagvs.com adresimize iletebilirsiniz.