İzmir Etiyopya Vizesi

etiyopya vize başvurusu izmir

 

etiyopya vizesiEtiyopya Vize Başvuru Merkezi / İZMİR

 

Açık Adres:             Mithatpaşa Cad. No: 1114 D:1 Güzelyalı/ İZMİR (Magella Travel Agency)
Telefon:                    +90 (232) 335 50 25
E-Posta:                   help@eagvs.com

 

Etiyopya Vizesi İzmir

Etiyopya vizesine İzmir’den başvuruda bulunmak için turistik vize ve ticari vize başlıkları altında yer alan evrakları eksiksiz ve belirtilen açıklamaları dikkate alarak hazırlamanız ve Ankara ofisimize veya İstanbul merkez ofisimize ulaştırmanız yeterli olacaktır. Vize başvuruları Etiyopya Büyükelçiliği tarafından işleme alınmaktadır. İstanbul ve Ankara ofisimizde iletilen evraklar, kontrol edildikten sonra Etiyopya Büyükelçiliğine teslim edilmektedir.

Etiyopya diplomatik temsilciliğinin yetki alanı sınırlaması bulunmamaktadır ve Etiyopya vize başvuru gününde başvuru sahibinin şahsen bulunması zorunlu değildir. Bu nedenle İzmir ve çevre illerde ikamet eden başvuru sahiplerinin evraklarını ofisimize kargo ile iletmesi yeterli olacaktır.

Etiyopya ticari vize başvurularında temin edilmesi gereken davetiyenin aslı sunulmalıdır. E-mail, fax veya fotokopi kabul edilmemektedir. Ticari vize işlemlerinize başlamadan önce davetiyenizin elçiliğin belirlediği formata uygunluğunun kontrol edilebilmesi için taratarak veya fotoğrafını çekerek help@eagvs.com mail adresimize iletmenizi rica ederiz. Davetiyenizin elçiliğin belirlediği formata uygunluğu onaylandıktan sonra diğer evraklarla birlikte ofisimize iletebilirsiniz. İkamet ettiğiniz bölgeye en yakın ofisimizi ziyaret ederek evraklarınızı teslim edebilir veya iletişim halinde olduğunuz yetkilimizin size ileteceği adres bilgisine evraklarınızı kargo ile göndererek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Turistik vize başvurularınızda evrakları eksiksiz olarak hazırlayarak ikamet ettiğiniz bölgeye en yakın ofisimize iletmeniz yeterli olacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder, iyi yolculuklar dileriz.

Etiyopya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

1) Seyahat amacınıza ve süresini göre değişen, güncel vize ücret bilgisini ve evrak listesini içerir bilgi e-mailini destek hattımıza bağlanarak talep edin.

2) Etiyopya vizesi, belirtilen açıklamaları gözeterek, eksiksiz olarak hazırlayın. Ticari vize başvurularınızda Etiyopya’da faaliyet gösteren şirketten temin ettiğiniz davetiyenizi ön kontrol amacıyla help@eagvs.com mail adresimize gönderin.

3) Davetiyeniz operasyon yetkilimiz tarafından onaylandığı takdirde davetiyenin orijinalini (ıslak imzalı, kaşeli) ve diğer evrakları ofisimize şahsen iletin veya kargo ile gönderin. Evraklarınızın teslim alındı bilgisini sizlerle paylaşacağız.

4) Evraklarınızın kontrolünü sağlayarak sizi bilgilendirmekte ve evraklarınızı elçilik konsolosluk birimine teslim etmekteyiz.

5) İşlemleriniz sonuçlandığında pasaportunuzu elçilikten teslim alarak, belirtmiş olduğunuz adresinize kargo ile göndermekteyiz.

Etiyopya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Etiyopya vize başvuruları 4-7 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Etiyopya Büyükelçiliğinin resmi tatil günlerine denk gelen başvurularda ve Türkiye’den yabancı vatandaşların yaptığı Etiyopya vizesi başvurularında işlemler öngörülen süreden daha uzun sürebilmektedir. Eksik evrak bulunan başvuru dosyaları elçilik tarafından işleme alınmamaktadır. Etiyopya vize başvurularınızda işlem sürecinin uzamaması için belirtilen açıklamaları göz önünde bulundurarak evraklarınızı hazırlamanız gerekmektedir.